Prevod obchodného podielu, akú má prevodca zodpovednosť?
Obchodný podiel a BSM Obchodný podiel nadobudnutý počas trvania manželstva predstavuje majetok resp. hodnotu, ktorá sa v prípade zániku bezpodielového...
PREČÍTAŤ ČLÁNOKZmena právnej formy, označovaná aj ako transformácia právnej formy, zo spoločnosti s ručením obmedzeným na akciovú spoločnosť si od roku 2002 na Slovensku nevyžaduje zánik doterajšej spoločnosti. Jedná sa o pomerne zložitý proces a vyžaduje si úkony vo vzťahu k viacerým úradom (živnostenský úrad, obchodný register, daňový úrad a pod.) a prípravu väčšieho množstva dokumentov. Celý proces vybavíme za vás.
Prečítajte si aj: Premeny obchodných spoločností od 1.3.2024
Po novelizácii Obchodného zákonníka sa v našich podmienkach uplatňuje zásada tzv. voľnej premeny právnej formy spoločnosti na akúkoľvek inú spoločnosť alebo družstvo, dochádza však k významným zmenám v právnych pomeroch a postavení spoločníkov vo vnútri spoločnosti Preto na takýto proces zákon viaže viacero podmienok a požiadaviek.
V súlade s Obchodným zákonníkom predstavuje takúto požiadavku okrem iného súhlas všetkých spoločníkov, ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva neurčuje inak, vypracovanie písomnej správy štatutárneho orgánu s odôvodnením zmeny a ďalšími informáciami či prípadné oznámenie tejto transformácie veriteľom.
K najväčším výhodám transformácie patrí zachovanie doterajšej histórie spoločnosti vrátane ponechania obchodného mena spoločnosti a dátumu vzniku, identifikačných čísel (IČO, DIČ, IČ DPH).
Viac sa dočítate aj v našom článku: Zmena s.r.o. na a.s. – transformácia spoločnosti
Zmena obchodného mena v obchodnom registri: Postup, podmienky a právne poradenstvo pre úspešnú zmenu názvu.
PREČÍTAŤ ODPOVEĎTrvanie zápisu zmeny v obchodnom registri: Časový rámec, postup a právne poradenstvo pre podnikateľov.
PREČÍTAŤ ODPOVEĎV spoločnosti chceme zmeniť štatutára, ako máme postupovať?
PREČÍTAŤ ODPOVEĎ