Obchodné podmienky a ochrana spotrebiteľa od 1.7.2024
Dňa 01.07.2024 vstupuje do účinnosti nový zákon o ochrane spotrebiteľa, ktorý nahradí tieto zákony: Nový zákon o ochrane spotrebiteľa zakotvuje...
PREČÍTAŤ ČLÁNOKZriadenie záložného práva na obchodný podiel spoločníka si vyžaduje zmluvu, ktorá musí mať zo zákona písomnú formu a podpisy na nej musia byť notársky overené. Ak potrebujete zriadiť záložné právo, obráťte sa na nás.
Obchodný podiel spoločníka v spoločnosti nemôže byť predmetom záložného práva, ak spoločenská zmluva nepripúšťa prevod obchodného podielu. Ak sa obchodný podiel môže prevádzať iba so súhlasom valného zhromaždenia, vyžaduje sa súhlas valného zhromaždenia aj na zriadenie záložného práva na obchodný podiel, inak záložné právo nevznikne; na prevod založeného obchodného podielu pri výkone záložného práva sa súhlas valného zhromaždenia nevyžaduje. Ak sa podľa spoločenskej zmluvy vyžaduje na prevod obchodného podielu splnenie inej podmienky, vyžaduje sa splnenie tejto podmienky aj na vznik záložného práva.
Po splnení uvedených náležitostí a uzavretí zmluvy je potrebné túto skutočnosť zapísať do obchodného registra – až vtedy možno hovoriť o vzniku záložného práva na obchodný podiel. Návrh na zápis alebo výmaz záložného práva zriadeného zmluvou je oprávnený podať záložný veriteľ alebo záložca.
Zmena obchodného mena v obchodnom registri: Postup, podmienky a právne poradenstvo pre úspešnú zmenu názvu.
PREČÍTAŤ ODPOVEĎTrvanie zápisu zmeny v obchodnom registri: Časový rámec, postup a právne poradenstvo pre podnikateľov.
PREČÍTAŤ ODPOVEĎV spoločnosti chceme zmeniť štatutára, ako máme postupovať?
PREČÍTAŤ ODPOVEĎ